/  Aktualności   /  2018-2019   /  „O zdrowiu słów kilka”

„O zdrowiu słów kilka”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku od wielu lat aktywnie promuje zdrowy styl życia. Cała społeczność szkolna dba, o to żeby wyrobić w dzieciach i młodzieży prawidłowe nawyki żywieniowe oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele dbają o promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie uczestniczą w ogólnopolskich kampaniach takich, jak: „Śniadanie daje moc” czy „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Na terenie szkoły dzieci często przygotowują klasowe śniadania, zdrowe przekąski i pyszne kolorowe sałatki.  To świetna zabawa dzięki, której uczą się jak ważne są codzienne, zdrowe i wspólne posiłki. Efektem działań prozdrowotnych jest także innowacja pedagogiczna z edukacji prozdrowotnej prowadzona w klasie 1b i 2c.

Podejmowane działania wielokrotnie spotykały się z aprobatą i wsparciem merytorycznym ze strony Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Jednym z zadań zaplanowanych w projekcie było zorganizowanie w dniu 28.05.2019r. spotkania uczniów z osobami, które profesjonalnie zajmują się propagowaniem zdrowego stylu życia. W spotkaniu „100 pytań o zdrowie”, z uczniami klas I-III uczestniczyła pani Anna Ozimkiewicz, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Płońsku oraz szkolna pielęgniarka pani Maria Grabowicz. Spotkanie było przeprowadzone w konwencji konferencji prasowej. W I części goście zapoznali dzieci z treściami w zakresie trwałego kształtowania nawyków prozdrowotnych. Natomiast w II części uczniowie mieli możliwość zadawania gościom pytań dotyczących edukacji zdrowotnej. Nietypowa forma zajęć wzbudziła w dzieciach zainteresowanie i skłoniła do zadawania wielu ciekawych pytań. Przeprowadzone w atrakcyjny sposób zajęcia, pozwalają najmłodszym uczniom w przystępny sposób poszerzyć wiedzę o zdrowiu. Taki cel przyświecał również przygotowaniu przedstawienia „O zdrowiu słów kilka”, w którym uczniowie klas 1b i 2c przekazali treści prozdrowotne. Wesołe teksty i skoczne piosenki utrwaliły podstawowe zasady zdrowego stylu życia.

Przedstawienie podobało się licznie zgromadzonej publiczności. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Na zakończenie publiczność zaśpiewała, wspólnie z aktorami o ważnych dla zdrowia witaminach. Oba wydarzenia były podsumowaniem efektów pracy z zakresu innowacji pedagogicznej z edukacji zdrowotnej w klasie 1b i 2c.