/  2016-2017   /  Karnawałowe szaleństwo

Karnawałowe szaleństwo

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci balu karnawałowego, który odbył się w dniu dzisiejszym w naszej szkole. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Tematem przewodnim tegorocznych zabaw choinkowych były znane wszystkim baśnie i bajki oraz ich bohaterowie. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Zimowa Kraina Baśni udekorowana balonami i ozdobami w kolorach bieli, błękitu oraz granatu zachęcała do szampańskiej zabawy – zarówno młodszych uczniów klas 0-III, jak i starszych uczestników z klas IV-VI. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, klaunów, czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła…Pomysłów dzieciom nie brakowało. Stroje były ciekawe, barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. W nastrój zabawy tanecznej wprowadził nas zespół „Gracja”, który wspaniałą choreografią do piosenki „Zabiorę Was” zachęcił wszystkich uczestników do wspólnych pląsów. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dodatkową atrakcją była możliwość sfotografowania się w specjalnie przygotowanej na tę okazję karnawałowej foto budce. Uczniowie klas starszych równie dobrze się bawili. Co prawda było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni. Przeważały dyskotekowe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, świecidełkami i innymi dodatkami. Tegoroczny zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku.