Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Wyniki konkursów przedmiotowych i ortograficznych arrow II etap Powiatowego Konkursu Ort kl.V
poniedziałek, 16 lipiec 2018
 
 
II etap Powiatowego Konkursu Ort kl.V PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
wtorek, 08 marzec 2011
II ETAP VIII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ MISTRZ ORTOGRAFII”KLAS PIĄTYCH

W dniu 4 lutego 2011 r. odbył się w naszej szkole II etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii klas V”. Przystąpiło do niego 13 najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych. Zmagali się oni z tekstem pt. „Puszczańskie handlarki” i musieli wykazać się znajomością pisowni takich wyrazów jak wiewiórka, dziupla, mrówki, przemyt, resocjalizacja, złotówka. Poza tym uczniom przydała się także znajomość zasad pisowni nazw własnych, instytucji oraz przeczenia „nie” z różnymi częściami mowy.
Po sprawdzeniu dyktand Komisja Konkursowa wyłoniła trzy osoby, które najlepiej poradziły sobie z pułapkami ortograficznymi w tym etapie. Są to:
•Jolanta Konstantinow uczennica klasy V d
•Mikołaj Sawicki uczeń klasy V a
•Rafał Kępczyński uczeń klasy V a
Ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w III etapie konkursu, który odbędzie się 14 kwietnia 2011 r. Wtedy to, wraz z uczestnikami z innych szkół naszego powiatu, staną oni do „walki” z „ortograficznymi bykami”.

 Image

 Image

 Image

 Image

Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 08 marzec 2011 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed