Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Klasy integracyjne arrow Wycieczka do Sierpca
wtorek, 17 lipiec 2018
 
 
Wycieczka do Sierpca PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
czwartek, 12 listopad 2009

W dniu 29 września 2009 roku uczniowie klasy piątej integracyjnej, wraz z innymi uczniami klas piątych, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wycieczka obejmowała zwiedzanie skansenu oraz lekcje muzealne.W czasie pobytu uczniowie mogli obejrzeć 10 wyposażonych zagród chłopskich przełomu XIX i XX w, w których prezentowane były ciekawe ekspozycje. Dzieci wzięły także udział w dwóch lekcjach muzealnych : „ Pokaz pracy kowala” oraz „ Od ziarenka do chleba”. Celem pokazu było zapoznanie uczniów z tradycyjnym rzemiosłem wiejskim - kowalstwem. Zajęcia odbywały się w kuźni. Uczestnicy najpierw poznali funkcje podstawowych urządzeń i narzędzi kowalskich, a następnie obserwowali proces powstawania podkowy końskiej. Lekcja „ Od ziarnka do chleba” umożliwiła uczniom poznanie procesu obróbki ziarna od momentu zasiewu do produktu końcowego jakim jest chleb. Uczniowie poznali zboża uprawiane na Mazowszu, narzędzia i urządzenia związane z obróbką ziarna a także przesądy, zwyczaje i obrzędy towarzyszące uprawie zbóż. Lekcja połączona była z prezentacją multimedialną  Wizyta w skansenie zakończyła się ogniskiem, dzieci same mogły upiec kiełbaski, co sprawiło im wiele radości.

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 12 listopad 2009 )
< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed