Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow ,,Młodzi przyrodnicy z SP 3 na Uniwersytecie Warszawskim.
czwartek, 26 kwiecień 2018

,,Młodzi przyrodnicy z SP 3 na Uniwersytecie Warszawskim. PDF Drukuj E-mail
niedziela, 01 październik 2017

Dnia 30 września 2017r. uczniowie klasy VII b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława
Wyspiańskiego w Płońsku brali udział w Festiwalu Nauki, którego jedna z odsłon odbywała się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Troje „młodych przyrodników - chemików” pod czujnym okiem naukowców przeprowadzało eksperymenty w laboratorium tej uczelni. Przez cały dzień zdobywali nowe umiejętności, a ich działaniom przyglądali się uczniowie warszawskich szkół odwiedzający Festiwal Nauki. Z wielką zręcznością reprezentanci „płońskiej Trójki”  potrafili uruchomić ,, chemiczne jojo” czy też założyć ,,chemiczny ogród”. Wielkim zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się świetliki, które z łatwością pojawiały się w doświadczeniach prowadzonych przez  uczniów. Możliwość nauki i zabawy w laboratorium to wspaniałe przeżycie. Mamy nadzieję, że przedstawiciele SP 3 będą  stałymi gośćmi na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Wizyta na Uniwersytecie Warszawskim była możliwa dzięki staraniom nauczyciela przyrody p. Teresy Sychowicz.