/  2009-2010   /  Żałoba narodowa

Żałoba narodowa

Społeczność Szkoły Podstawowej nr  3 uczciła pamięć ofiar katastrofy samolotowej z 10 kwietnia 2010 r. Podczas tygodnia żałoby narodowej od poniedziałku 12 kwietnia wpisywano się do wyłożonej w szkole księgi kondolencyjnej. Przygotowano też gazetki upamiętniające to tragiczne wydarzenie. W czwartek 15 kwietnia odbył się uroczysty apel w hołdzie tym, którzy zginęli w czasie lotu do Katynia.  Łącząc się w żalu z innymi Polakami po stracie Pary Prezydenckiej i 94 pozostałych osób delegacja naszej szkoły udała się pod Pałac Prezydencki w Warszawie, gdzie zapaliła znicze pamięci. Uczniowie – przedstawiciele klas: 6a, 6b, 4c i 4d pod opieką wychowawców Małgorzaty Chojnackiej, Teresy Sychowicz, Zofii Lewandowskiej i Aliny Chaberskiej udali się również na Plac Piłsudskiego, gdzie przed Krzyżem Katyńskim minutą ciszy uczcili Polaków poległych 70 lat temu.   W archikatedrze św. Jana Chrzciciela, w której odbywają się ważne uroczystości  narodowe, m.in. pogrzeby wielu osobistości, uczniowie mieli możliwość zobaczenia miejsca, gdzie następnego dnia, tj. 17.04.2010r. odbyła się uroczysta  msza w intencji Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, a 19.04.2010 r. msza pogrzebowa Prezydenta II Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Byliśmy również przy Pomniku Małego Powstańca upamiętniającym najmłodszych uczestników powstania warszawskiego – bardzo bliskiego sercu naszego tragicznie zmarłego Prezydenta.