/  2020/2021   /  Ślubowanie klas pierwszych.

Ślubowanie klas pierwszych.

Uroczystość ślubowania jest niezwykłym przeżyciem dla każdego pierwszaka. To dlatego dzień 23 lutego 2021r. zapadnie głęboko w pamięć pierwszoklasistów płońskiej Trójki. Uroczystość odbyła się w obecności dyrekcji szkoły pani Teodozji Gorlewskiej oraz Burmistrza Miasta Płońsk pana Andrzeja Pietrasika. Ceremonię poprowadziła wicedyrektor szkoły pani Katarzyna Uniewska. W części oficjalnej zaproszeni goście skierowali do uczniów ciepłe słowa powitania. Wiele miłych życzeń pierwszaki usłyszały od Małgosi Bachman z kl. 6a, nowej przewodniczącej Samorządu Szkolnego.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Teodozja Gorlewska oraz pan Burmistrz Płońska- Andrzej Pietrasik, dokonali symbolicznego pasowania na uczniów szkoły, dotykając ramienia dzieci ołówkiem. Niezapomniane wrażenie! Każdy z uczniów otrzymał również pamiątkowy dyplom i książkę pani Beaty Jacewicz pt. „Dobre wychowanie”, ufundowane przez Radę Rodziców. Wyjątkowe chwile uwieczniła wspólna fotografia.
W trakcie uroczystości nastąpiło także przekazanie książek przez pana Burmistrza- Andrzeja Pietrasika oraz panią dyrektor Teodozję Gorlewską na Fundację dla Rodaka.