/  2017-2018   /  Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

We wtorek 27 marca 2018 r. odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Myślą przewodnią  wielkopostnego przygotowania było hasło: „Idziemy z Panem Jezusem Drogą Krzyżową”. Tego dnia uczniowie szkoły wzięli udział we Mszy Świętej rekolekcyjnej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Tomasza Markowicza. Następnie po uroczystej Eucharystii wszyscy wrócili do szkoły na zajęcia animacyjne prowadzone przez: Księdza Adama Wardę, Księdza Rafała Winnickiego, panią Agnieszkę Jasińską oraz Małgorzatę Bugalską. Nad całością czuwali: dyrekcja, wychowawcy i katecheci. W czasie  rekolekcyjnych warsztatów dzieci wykonywały prace plastyczne do czternastu stacji „Drogi Krzyżowej Pana Jezusa”, które zaprezentowały na koniec w atmosferze nastrojowych pieśni wielkopostnych i rozważań do poszczególnych stacji. U progu Trzynastej Rocznicy Śmierci Świętego Jana Pawła II społeczność szkolna zatrzymała się na chwile na nauce krzyża, którą pozostawił nam ten Wielki Święty.Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne były dla Społeczności Szkolnej okazją do wykazania się talentami, kreatywnością, pomysłowością, współpracą w grupie, ale też osobistą refleksją i koleżeńską rozmową. Idąc z Panem Jezusem „Szkolną Drogą Krzyżową” w zadumie i skupieniu łączyliśmy z dziecięcą miłością  Jego Krzyż z krzyżami naszego życia, w którym nie mało zmartwienia kłopotów i trosk.