/  2009-2010   /  O adopcji serca

O adopcji serca

Od kwietnia 2009 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele podjęli zobowiązanie adopcji na odległość dwóch małych czarnych chłopców z Burundii w Afryce środkowej.  Chłopcy są półsierotami (Noeli ma 5 lat a Eliasz 7)mają jeszcze czterech braci. Dziećmi w misji Gatra opiekują się siostry misjonarki, Kanoniczki Ducha Świętego gdzie prowadzą ochronkę. Naszą wspaniałomyślną pomoc możemy okazać poprzez datek pieniężny na naukę tych chłopców lub poprzez przekazanie przyborów szkolnych niezbędnych do nauki.
Aby stać się ofiarodawcą wystarczy tylko jedna złotówka miesięcznie. Dając tak niewiele pomagasz tak bardzo.
Kraj z którego pochodzą bracia (Republika Burundii) jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie gdzie nie przestrzegane są prawa dziecka i prawa człowieka, a nauka jest wielkim luksusem na który nie stać większości ludzi. Każda okazana przez nas pomoc będzie wielkim darem dla tych dzieci i pozwoli im na zdobycie wykształcenia a dzięki temu w przyszłości zapewni im lepsze życie.
O misji w Gatrze można poczytać na stronie http://www.maitri.pl