Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2023-2024   /  Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważna i piękna uroczystość – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla historycznych wydarzeń oraz o kształtowanie patriotycznej postawy młodego pokolenia, w dniu 10 listopada odbył się uroczysty apel.
Na uroczystość zaproszony został Burmistrz Miasta Płońska Pan Andrzej Pietrasik, inspektor Stanisław Świerczewski i pan Marek Grąbczewski z Jednostki Strzeleckiej 1006 z Płońska, którzy zostali przywitani przez Panią Dyrektor Teodozję Gorlewską.
Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, a do zebranych przemówił pan Marek Grąbczewski, który wcielił się w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie klasy 2a wykonali taniec z parasolkami w barwach narodowych.
Wszyscy zebrani zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Delegacja złożona z uczniów, dyrekcji i gości złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, usytuowanym na terenie szkoły.
Skip to content