/  2008-2009   /  Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski

W dniu 20 marca 2009 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Trzydziestu pięciu uczniów z kl. 4 – 6 walczyło o miano Mistrza Recytacji i Humoru. O godz.8.00 zdenerwowani artyści rozpoczęli swe występy. Największą popularnością cieszyły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej. Zmagania uczestników oceniało jury, w składzie którego zasiadły: pani dyrektor Marzanna Szacherska, pani Gabriela Wójciak, pani Anna Kacperska oraz pani Katarzyna Stryjewska. Komisja konkursowa szczególną uwagę zwracała na dobór repertuaru, interpretację tekstu i kulturę słowa. Nie bez znaczenia był także strój występującego oraz to, jak się porusza na scenie. Tytuł Mistrza Recytacji i Humoru wywalczyła w zabawnym stylu Aleksandra Leszczyńska z kl.6a. Ola brawurowo wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima „ W aeroplanie”, czym zdobyła serca publiczności, która przyznała jej swoją nagrodę. II miejsce zajął Maciej Milewski z kl.5d (Aleksander Fredro „Małpa”), zaś III miejsce komisja przyznała Karolinie Szostek z kl.4e (Maria Konopnicka „Oj, kłopoty to nie żarty”).Ponadto jury wyróżniło Kalinę Gralewską z kl.6c(wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia”), Karolinę Szparadowską z kl.5c (wiersz Jana Brzechwy „Atrament i kreda”) oraz Aleksandra Dłużniewskiego z kl.5b (wiersz Haliny Szeyerowej „Z myślą o mamie”).

Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.