/  2008-2009   /  Konkurs recytatorski „Był sobie wiersz”.

Konkurs recytatorski „Był sobie wiersz”.

W dniu 13 marca 2009r.  odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Był sobie wiersz”. Była to już VI edycja konkursu.  Uczestniczyło w niej 43 uczniów z klas 0- III. Nagrody otrzymało 5 uczestników, a wyróżnienia 8. Młodych adeptów sztuki aktorskiej oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji wicedyrektor szkoły pani Ewa Kiraga, Krystyna Milewska,  Beata Traczyńska, Lilla Kornatowska,  Katarzyna Jatkowska  i  Małgorzata Wodzyńska. Było to niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki i wyrównany poziom artystyczny. Uczniowie zadbali również o ciekawe i oryginalne stroje, właściwie dobrane do repertuaru. W tym roku szczególnym uznaniem cieszyły się wiersze J. Brzechwy i  J.Tuwima.

Komisja konkursowa przyznała 5 równorzędnych nagród. Otrzymali je:

Julia Skonieczna- kl. 2a

Michał Rutkowski- kl. 2b– wiersz pt. „Człowiek ze złotym parasolem”;

• Aleksandra Bartkowska- kl. 2e- wiersz pt. „Spóźniony słowik”
  • Julia Krawczyk- kl. 3a– wiersz pt. „Grzywka”
  • Karolina Fabczak- kl. 3b- wiersz pt. „Włos”

Komisja doceniła wysoki poziom artystyczny uczestników i przyznała aż  8 wyróżnień, które otrzymali:

• Błażej Oporski- kl. 0a– wiersz pt. „Okulary” ;
  • Aleksandra Ordak- kl. 0b– wiersz pt. „Warzyła sroczka kaszkę” ;
  • Nina Pierzynowska- kl. 1a– wiersz pt. „Kotek” ;
  • Jakub Piotrowski- kl. 1b– wiersz pt. „Okulary” ;
  • Gabriela Szewczak- kl. 1d- wiersz pt. „Chory kotek” ;
  • Aleksandra Tymińska- kl. 2d– wiersz pt. „Sowa” ;
  • Barbara Akpang- kl. 2e- wiersz pt. „Kłamczucha” ;
  • Barbara Lewandowska- kl. 3d- wiersz pt. „Aniołek grzeczniołek” ;

Warto nadmienić, że szkolny konkurs recytatorski „Był sobie wiersz” jest integralną częścią ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w której od kilku lat uczestniczy nasza szkoła.  Jego   celem jest więc propagowanie literatury dla dzieci, zachęcanie do poznawania poezji ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskich poetów. Konkurs rozwija także zainteresowania uczniów, ich umiejętności i talenty oraz pobudza aktywność i kreatywność