/  2021/2022   /  II Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

II Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

,,Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie, (…)
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie,
cały do Ciebie, Ojczyzno, należę…”
Jan Lechoń
4 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą odbył się II Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej o zasięgu powiatowym. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach: klasy VII – VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe. Konkurs zorganizowano w celu: popularyzowania poezji o tematyce patriotycznej oraz utrwalania poczucia dumy narodowej. Pan Paweł Dychto, naczelnik wydziału oświaty, a także p. Renata Kozakiewicz, dyrektor ZS w Czerwińsku i p. Piotr Jaszczur, reprezentujący Stowarzyszenie Wataha, wyrazili podziw dla utalentowanej młodzieży, która zaprezentowała drzemiący w ich sercach potencjał. W gronie wyróżnionych poetyckich recytacji znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Barbara Mystkowska z klasy 8s, Karol Kamiński z klasy 7c oraz Izabela Rutkowska z klasy 7b.
W kategorii szkół podstawowych Basia Mystkowska wywalczyła 2. miejsce, deklamując wiersz Zbigniewa Herberta ,,Nike, która się waha…”, a Karol Kamiński zdobył specjalne wyróżnienie z utworem Władysława Bełzy ,,Legenda o garści ziemi polskiej”.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jedną z nagród jest cykl lekcji szkolenia proobronnego, którą poprowadzą instruktorzy Watahy.
Serdecznie gratulujemy młodzieży i ich opiekunom: p. A. Markowskiej
i p. Sarze Rudzińskiej. Jednocześnie przypominamy, że 21 kwietnia odbędzie się XXI edycja Konkursu „Bóg – Honor – Ojczyzna w dziejach kultury narodowej”.
Liczymy na kolejne sukcesy!