/  2021/2022   /  Ferie zimowe w naszej szkole!

Ferie zimowe w naszej szkole!

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci!
Pierwszy dzień „Zimowiska w Trójce” był bardzo intensywny.
Uczestnicy:
– doskonalili technikę jazdy na łyżwach,
– uczestniczyli w rozgrywkach sportowych,
– lepili z gliny,
– tańczyli,
– relaksowali się podczas pobytu na miejskiej pływalni,
– przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa,
– wykonali prace plastyczne z surowców wtórnych.
Życzenia wypoczynku naszym uczniom złożył Burmistrz Miasta Płońska Pan Andrzej Pietrasik oraz Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska.

Drugi dzień ferii organizowanych w naszej szkole był pełen atrakcji. Dzieci uczestniczyły w nietypowej lekcji historii na terenie Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku. Historię organizacji przybliżył jej założyciel – inspektor Stanisław Świerczewski. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Płońska Pan Andrzej Pietrasik i Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska. Nie zabrakło integracji przy ognisku!
Lodowisko to już stały punkt naszych codziennych spotkań! Kolejna wizyta na lodowej tafli dostarczyła pozytywnych emocji.
Nie zabrakło również zajęć plastyczno – technicznych. Tym razem uczniowie wykonali kolorowe stworki z rękawiczek.
Na naszych zajęciach czas płynie szybciej.
W telegraficznym skrócie dzień trzeci to:
– wizyta w świecie bohaterów filmu „SING 2”,
– doskonalenie nauki pływania i świetna zabawa w wodzie,
– karaoke, czyli pokaz talentów naszych uczestników,
– uczta dla podniebienia – pizza serwowana na podwieczorek.

Kolejny dzień naszych ferii to spora dawka zimowej zabawy!
Były łyżwy, tenis stołowy, zumba, zajęcia komputerowe i zabawy zręcznościowe.
Nie zabrakło zajęć integracyjnych z elementami profilaktyki. Kolejny raz uczestnicy udowodnili, że są kreatywni oraz aktywni.

Wszystko co dobre szybko się kończy.
Po 5 dniach wspólnej zabawy nadszedł czas zakończenia zimowiska organizowanego w naszej szkole. Piątek obfitował w wiele atrakcji. Tradycyjnie dzień rozpoczął się od jazdy na łyżwach. Niespodzianką dla uczestników była wizyta Pana Janusza Popłonkowskiego z Radia Płońsk. Już nie możemy doczekać się audycji!!!
W rytmie disco tanecznym krokiem zakończyliśmy wspólne ferie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową fotografię. Zdjęcie również dostał Burmistrz Miasta Płońska – Pan Andrzej Pietrasik.
Czekamy już na „powtórkę” za rok…