Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2017-2018   /  Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi 2018

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku to ważne wydarzenie. W tym roku uczniowie wykonali gazetki tematyczne, które obrazowały piękno polskiej przyrody i konieczność jej ochrony. Klasy II B i II C przygotowały dla swoich rówieśników i rodziców przedstawienie pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Dzieci  z wielkim przejęciem recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki o ekologii. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Angelikę Rutkowską, w skład którego wchodzą uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs „Wspólne wędrowanie, ojczystej przyrody podziwianie”, w którym nagrodzonych zostało jedenastu uczniów. Sponsorem nagród w konkursie była firma KAUFLAND, której serdecznie dziękujemy.   W kwietniu młodzi ekolodzy z klasy II B i II C w ramach  realizacji innowacji pedagogicznej „Ciekawi świata” posadzili rośliny, które zdobią wejście do szkoły. Wszystkie przedsięwzięcia podjęte w ramach obchodów Dnia Ziemi rozwijają świadomość ekologiczną i aktywną postawę wobec środowiska uczniów płońskiej „Trójki”.

Skip to content