/  2008-2009   /  Dzień Sportu

Dzień Sportu

W dniu 1 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku zorganizowano zawody sportowe z okazji Dnia Dziecka.  Celem imprezy było wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz integracja dzieci podczas zabaw i gier sportowych.

W zawodach sportowych wzięły udział i rywalizowały między sobą:

• 4 klasy czwarte,
  • 4 klasy piąte,
  • 4 klasy szóste.

Zespoły klasowe składały się z czterech dziewcząt i czterech chłopców. Każda klasa startowała w pięciu konkurencjach. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: wyścig w workach, skok w dal z miejsca, bieg płetwonurków, slalom z piłką do fitnessu, wyścig pociągów, „rozbież się i włóż” oraz w biegach sztafetowych.

Zmagania klas 4 wygrała klasa 4e, drugie miejsce zajęła 4a, trzecią pozycję  ex aequo zajęły 4b i 4d. W rywalizacji klas piątych najlepsza okazała się klasa 5b, na drugiej pozycji sklasyfikowano 5c, kolejne miejsca zajęły 5d i 5a. Rywalizację klas szóstych wygrała 6a, druga była 6d, trzecie miejsce 6b, czwarte 6c.

Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach sportowych, rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z zasadą fair play.