Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2009-2010   /  Apel z okazji 65 rocznicy wyzwolenia Płońska

Apel z okazji 65 rocznicy wyzwolenia Płońska

W piątek, 22 stycznia, uczciliśmy 65 rocznicę wyzwolenia Warszawy i Płońska. Uczniowie klasy 5a i 5e przygotowali krótki program mówiący o latach okupacji w Polsce. Okres wyzwolenia Płońska wspominaliśmy słowami ówczesnych mieszkańców miasta, państwa Malickich, w których role wcielili się ucz. kl. 6a, Patrycja Nowakowska i Konrad Dobrzyński. W ten sposób uczniowska widownia poznała nie tylko fakty dotyczące czasu wojny i momentu wyzwolenia, ale i emocje i odczucia świadków tych wydarzeń. Oprawę muzyczną pod opieką pani Danuty Krysiak i pana Mariusza Gajewskiego zapewnili: chór szkolny, zespół flecistek z 5a oraz wokalistek z 6a, a także grający solo na trąbce Dominik Bednarski 6d, na keyboardzie  Karolina Gradecka z 6d , Gabrysia Rębińska z 6c na klarnecie i na bębenku Nikodem Smoliński  z 6d.

Nad całością czuwały panie Anna Kacperska, Katarzyna Stryjewska i Małgorzata Chojnacka

Skip to content