datingcafe kostenlos löschen zukunftsblick kostenlos pillenrezept ohne untersuchung singles in bochum events
a
Image Alt

SP3

  /  2009-2010   /  XVI Diecezjalny Konkurs Biblijny

XVI Diecezjalny Konkurs Biblijny

follow link „ Ta jedna Księga ma zajmować język, oczy, uszy i serca” .  Tak brzmiało hasło na jednej z dekoracji przygotowanej na XVI Diecezjalny Konkurs Biblijny, który odbył się w naszej szkole 21 maja 2010r. Temat tegorocznego konkursu biblijnego brzmiał: „ Ewangelista Mateusz i jego Ewangelia”. W konkursie tym wzięli  udział uczniowie kl. IV – VI. Jak co roku przebiegał on w następujących etapach:

–  etap szkolny (z naszej szkoły p. M. Mączyńska oraz p. A. Gutowska przygotowywały 20 uczniów, do etapu parafialnego  zakwalifikowało się 12 uczniów);

go to link – etap parafialny (w zmaganiach parafialnych  wzięli udział następujący uczniowie:  Aleksander Dłużniewski kl. VIb, Sylwia Wójciak kl. VIb, Monika Osica kl. VIb, Karolina Kępczyńska kl. VIb, Karolina Szparadowska kl. VIc, Patrycja Nowakowska kl. VIa, Przemysław Kołodziejski kl. Vd, Angelika Wachocka kl. Vd, Iza Górecka kl. IVa, Klaudia Śladowska kl. IVa, Kamil Zych kl. Vb, Olga Piechota kl. Vb;  należy dodać, że do etapu dekanalnego przechodzą tylko trzej uczniowie);

– etap dekanalny (do tego etapu z naszej parafii zakwalifikowała się Patrycja Nowakowska kl. VIa kl. VIa oraz Weronika Niemirska kl. VI ze szkoły w Siedlinie.). Zwycięzcami tego etapu zostali: I miejsce – Chojnowski Michał z parafii w Gołyminie, II miejsce – Niemirska Weronika z parafii św. Michała Archanioła, III miejsce – Zielonka Kararzyna z parafii Blichowo, wyróżnienia otrzymali: Wiśniewska Katarzyna z parafii Radziki Duże oraz Majewska Marta również z parafii Radziki Duże.

Nie wszystkim udało się znaleźć w pierwszej piątce. jednak jak stwierdziła  p. Teresa Malinowska wizytator  Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie  obecna podczas uroczystości wszyscy  finaliści są zwycięzcami.  Dodała również, że sama obecność tu obecność  i udział w tym konkursie to już sukces. Sukcesem  uczniów i ich opiekunów przygotowywanych na każdym etapie tego konkursu jest to, że potrafili i chcieli znaleźć czas na lekturę Ewangelii Św. Mateusza, rezygnując z „zabawki” dzisiejszych czasów jaką jest komputer po to, by zgłębiać tajniki teologii ksiąg Pisma Świętego. Konkursowi przewodniczyli dostojni goście z Wydziału Katechetycznego w Płocku. Byli to: Ks. Andrzej Krasiński dyrektor wydziału, Ks. Rafał Bednarczyk  diecezjalny wizytator nauki religii, S. Ernesta Zielińska kierownik sekretariatu. Swoją obecnością zaszczycił nas także burmistrz naszego miasta Andrzej Pietrasik oraz Ks. Kanonik Edmund Makowski oraz p. Agata Pawłowska  wicedyrektor Delegatury w Ciechanowie. W przerwie konkursu miał miejsce koncert zespołu kleryckiego „Hodos” z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.