/  2008-2009   /  „Sprzątanie świata” w naszej szkole.

„Sprzątanie świata” w naszej szkole.

Jak co roku nasza społeczność szkolna włączyła się w Ogólnoświatową Akcję „Sprzątania Świata”.
W tym roku ideą przewodnią było zwrócenie uwagi na stan naszych lasów. Hasło „Ziemia w Twoich rękach” i plakaty przygotowane przez uczniów zawisły przy wejściu do szkoły i w szkole. Koło ekologiczne przygotowało ulotki z informacją o tej akcji dla każdego wychowawcy. Sprzątaliśmy teren przy szkole, jak co roku przy współpracy z Nadleśnictwem Płońsk liczna grupa pod opieką wychowawców wyjechała na sprzątanie lasu.
15.IX.2008 – klasy V D i VI A las w Leśnictwie Żurawin
17.IX.2008 – klasy  VI D i IV C sprzątały w Leśnictwie Kuchary.
Likwidowaliśmy dzikie wysypiska i jak co roku dziwiliśmy się, że ludzie wyrzucają do lasu bardzo różne przedmioty (opony, lodówki, worki śmieci).

Potem piekliśmy kiełbaski w ognisku. Choć wiał zimny wiatr wracaliśmy do szkoły zadowoleni i przekonani o ważności naszej pracy.
Koszty przejazdu dwóch autokarów koło ekologiczne pokryło z pieniędzy otrzymanych jako nagrody w konkursach ekologicznych.
Uczniowie także sprzątali Rutki i pobliski plac zabaw.