/  2006-2007   /  Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

,,ŚWIAT SAM SOBIE NIE DA RADY- SEGREGUJMY WIĘC ODPADY”

Pod takim hasłem odbyło się w dniu 15 września 2006 roku podsumowanie ,,zielonego tygodnia’’ w Szkole Podstawowej Nr 3 im St. Wyspiańskiego w Płońsku,  zorganizowanego w ramach tegorocznej akcji ,,Sprzątanie Świata- Polska”.
Wrześniowa akcja rozpoczęła już po raz kolejny całoroczny Program Edukacji Ekologicznej prowadzonej w naszej szkole. Na nasz happening zaprosiliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Płońsk p. Szymona Różańskiego, który przedstawił społeczności szkolnej przebieg współpracy Szkoły z Nadleśnictwem.
W dniu 14 września uczniowie klas II e, III a, VI a, VI d sprzątali tereny leśne w leśnictwie Kuchary, gdzie pod czujnym okiem leśnika Artura Zakolskiego likwidowali dzikie wysypiska śmieci.
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Płońsku od roku 1994 corocznie wspiera ,,Sprzątanie Świata”. Nasi uczniowie pamiętają jednak  o tym, że bycie ekologiem to nie jednodniowa akcja, ale codzienna troska o Ziemię, przez segregację odpadów, zbiórkę makulatury, puszek i baterii, które od kilku lat zbieramy  w naszej szkole. W zeszłym roku szkolnym zebraliśmy 8 ton makulatury, 200 kg baterii i 120 kg puszek.
Za nasze zaangażowanie i osiągnięcia otrzymaliśmy dyplom uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego.
W czasie ,,zielonego tygodnia” ogłosiliśmy konkursy, których rozstrzygnięcie odbyło się  na piątkowym happeningu.
Nagrodziliśmy uczniów, którzy wykonali ciekawe plakaty o tematyce ekologicznej, tabliczki informacyjne o szanowaniu zieleni oraz  klasy które wspólnie ułożyły najciekawsze hasła zachęcające do dbania o środowisko Ziemi.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku, ubrani na zielono, udowodnili w tym dniu, że czują się odpowiedzialni za losy naszej Planety, a tym samym za nasz los.