Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską.

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską.

W dniu 7.06.2019 r. klasy:1a, 1b, 2a, 2c, 3b i 3c gościły w szkole pisarkę Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę książek Monikę Jędrychowską. Panie bardzo ciekawie opowiadały o procesie powstawania książki, jaką drogę przechodzi aż trafi do czytelnika. Pani Monika Jędrychowska zapoznawała dzieci z różnorodnymi technikami ilustrowania książek, a pani Barbara Szelągowska ciekawie opowiadała o tym, jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły, inspiracje. Pisarka zaprezentowała dzieciom napisane przez siebie książki. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały niekończącą się ilość ciekawych pytań dotyczących pracy pisarza i ilustratora. Panie zaproponowały dzieciom różne zabawy ruchowe z wykorzystaniem swoich utworów. Gościom towarzyszyła w zabawach olbrzymia maskotka – stonoga Jadzia, bohaterka książki pt. „Stonoga Jadzia i przyjaciele”. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książkę pt. „Kasia i Daniel na tropie” z dedykacją pisarki.