a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Reprezentacja SP3 u p. Prezydenta – Andrzeja Dudy

Reprezentacja SP3 u p. Prezydenta – Andrzeja Dudy

W dniu 8 listopada 2018 r. wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku pani Katarzyna Uniewska wraz z uczniem klasy 2 b – Michałem, uczestniczyła w spotkaniu z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Spotkanie poświęcone było obchodom 100- lecia Niepodległości Polski.

Podczas pobytu wicedyrektor przekazała publikację „Pod skrzydłami Orła Białego-SP 3 dla Niepodległej”, wydaną przez szkołę z okazji obchodzonego w tym roku Jubileuszu. Zaprezentowane w książce przedsięwzięcia, podejmowane przez szkołę w trosce o najwyższy ce l- wychowanie młodych ludzi w idei patriotyzmu, wzbudziły duże zainteresowanie prezydenta Andrzeja Dudy, który dokonał w niej pamiątkowego wpisu.

Spotkanie to było znaczącym wydarzeniem w historii szkoły, tym bardziej, iż odbyło się ono w tak ważnym momencie dziejów naszej Ojczyzny.