a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Akademia upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Akademia upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W środę 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się akademia upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzeni uczniowie poznali metody walki Polaków o wolność i zachowanie swojej tożsamości narodowej. Delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor Teodozją Gorlewską i nauczycielem historii złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60 rocznicę odrodzenia naszej Ojczyzny znajdującym się na dziedzińcu szkoły.

Po wspólnym odśpiewaniu przez społeczność szkolną pieśni legionowych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV-VIII. Recytowali wiersze m. in. „O mamo, otrzyj łzy”, „Tu mówi Warszawa!” oraz śpiewali nostalgiczne piosenki, np. „Dziewczyna z granatem”, „Warszawo ma” czy modlitwę „Ojczyzno ma”. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego i muzyki oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego wyłoniła zwycięzców: Dawida Szczepańskiego z kl. 7a, Aleksandrę Zubę z kl. 8b i Matyldę Łukasiewicz z kl. 6a.

Podczas apelu zaprezentował się chór szkolny, wykonując wzruszające pieśni patriotyczne.

Mali artyści otrzymali nagrody i dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor, przedstawicieli Komisji Konkursowej oraz nauczyciela historii.