/  2024-2025   /  Plener malarski – 25.09.2024r.

Plener malarski – 25.09.2024r.

„ Marzę o malowaniu, a potem maluję swoje marzenie”
Vincent van Gogh
Już po raz siedemnasty odbył się plener malarski organizowany cyklicznie we wrześniu przez naszą szkołę. Tym razem wszyscy pasjonaci malarstwa udali się do nowo otwartego Planetarium i obserwatorium w Płońsku. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: wiceburmistrz Miasta Płońsk Pani Teresa Kozera, Dyrektor Szkoły Pani Teodozja Gorlewska, malarka i była nauczycielka matematyki w naszej szkole Pani Krystyna Piasecka oraz przedstawicielka Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Pani Mariola Adamska. Tematem dzisiejszego pleneru był „ Kosmos oczami dziecka.”
W nawiązaniu do hasła naszego pleneru w sali kinowej z ekranem o kształcie kopuły obejrzeliśmy film w technologii 3 D pt. „ Zaczarowany Globus. ” Następnie w towarzystwie Pani Sylwii Krzemińskiej i Pana Adama Derdzikowskiego udaliśmy się na szczyt nowej wieży, gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Dzięki znajdującemu się tam teleskopowi mogliśmy obserwować obrazy Słońca, chmury i niebo. Pan Adam wyjaśnił nam również jak można odczytywać godziny na zegarze obok budynku Planetarium.
Pełni wrażeń i w świetnych humorach zasiedliśmy do sztalug. Wraz z towarzyszącym nam Słońcem malowaliśmy Kosmos używając różnych środków malarskich, swojej wyobraźni i informacji zdobytych podczas pobytu w Planetarium.
Dziękujemy za gościnę !