/  2024-2025   /  Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2024.

Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2024.

„Największym darem, jaki możemy dać innym jest nasza wdzięczność ” – takie hasło przyświecało dzisiejszej uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku wybrzmiały słowa Pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej, która serdecznie powitała zgromadzonych gości, a zwłaszcza licznie przybyłych emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, składając podziękowania za wieloletni trud, zaangażowanie w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Głos zabrały także Pani Karina Kmiecińska kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Płońsku oraz Pani Justyna Ciarkowska przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole. Następnie najstarsi przedstawiciele uczniowskiej społeczności zaprosili publiczność na artystyczną ucztę, w czasie której słowem, tańcem i śpiewem wyrazili ogromny podziw dla pracy tych, którzy codziennie pomagają im przebrnąć przez skomplikowane ścieżki edukacyjnej wędrówki. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu chóru szkolnego i niezwykle utalentowanych solistów, którzy przenieśli nas w świat zarówno polskich, jak i zagranicznych przebojów. Wybrzmiały też dźwięki instrumentów płońskiej orkiestry dętej, która dzięki uprzejmości pana Leszka Kalkowskiego, uświetniła swoim wykonem tę uroczystość. Na scenie pojawili się również najmłodsi uczniowie z klasy I b, którzy swoim układem tanecznym porwali do energicznych „pląsów” całą widownię. Nie zabrakło także indywidualnych występów instrumentalnych. Warto także przytoczyć treść życzeń Miłosza – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które utwierdzają nauczycieli i pracowników szkoły w tym, że warto: „ Życzymy Państwu, by wspomnienia były zawsze wypełnione nutką pięknego wzruszenia. Pamiętajmy, że szkoła kształtuje nasz system wartości, wzbogaca nie tylko nasz intelekt, ale uczy też odróżniać dobro od zła, dostrzegać piękno w drobnym geście. Zadbajmy, by każde pokolenie wykorzystało owocnie czas spędzony w szkolnych ławkach. Życzymy nauczycielom, by byli pasjonatami, a uczniom, by z tej pasji czerpali garściami ”.