/  2024-2025   /  Ślubowanie klas I – 10.10.2024.

Ślubowanie klas I – 10.10.2024.

Dnia 10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Płońska Andrzej Pietrasik, ksiądz proboszcz Tomasz Markowicz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Ciarkowska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali program artystyczny. Doniosłym momentem była część oficjalna, czyli ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani dyrektor Teodozja Gorlewska i Pan Burmistrz Andrzej Pietrasik. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.
Najmłodsi otrzymali książki i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, ale również upominki od uczniów z klas trzecich. Bardzo dziękujemy naszym gościom i rodzicom za obecność na uroczystości.