/  2021/2022   /  „Bóg – Honor – Ojczyzna”

„Bóg – Honor – Ojczyzna”

„RODZINA, TU ZACZYNA SIĘ ŻYCIE, A MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY”
Już po raz dwudziesty pierwszy Szkoła Podstawowa nr 4 w Płońsku zorganizowała Konkurs Recytatorski „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Mottem tegorocznego wydarzenia było hasło: „Rodzina – źródłem życia i miłości”.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Michalina Wodzyńska z klasy 8s w pięknej recytacji ,,Monologu Anny” autorstwa, młodego wówczas, Karola Wojtyły oraz Nikola Patyk z klasy 8b z interpretacją fragmentu wiersza Wisławy Szymborskiej pt. ,,Wieża Babel”. Opiekunami merytorycznymi uczennic były polonistki: p. A. Markowska i p. S. Rudzińska.
Cele konkursu dotyczyły znaczenia rodziny i więzi rodzinnych w kształtowaniu osobowości człowieka, a także pogłębianie świadomości na temat wartości i roli rodzin w społeczeństwie.
Uczennice zaprezentowały twórcze interpretacje, wykazując się wyjątkowymi umiejętnościami artystycznymi. Pomimo, że nie stanęły na podium, miały niebywałą okazję do podzielenia się swoimi zdolnościami recytatorskimi, a zarazem promowania nietypowych i oryginalnych w odbiorze, utworów literackich. Indywidualne analizy tekstów o tematyce miłości, małżeństwie i rodzinie, doskonale wpisały się w upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży.
Przy okazji XXI edycji konkursu ,,Bóg – Honor- Ojczyzna”, zachęcamy innych do uczestnictwa w działaniach artystycznych lokalnej społeczności.
Już niebawem Konkurs Krasomówczy ,,O laur Sarbiewskiego”. Zainteresowanych uczestnictwem, zapraszamy do zgłaszania się do swoich polonistów. Jeżeli jesteś uczniem klasy VII lub VIII, masz szansę zaprezentować swój talent oratorski!

Uczennice: Alicja Serwach (kl. 3a) oraz Julia Frankiewicz (kl. 3b) wzięły udział w konkursie plastycznym „Bóg – Honor – Ojczyzna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Płońsku. Tematem przewodnim pracy konkursowej było hasło: „Moja rodzina w niej wszystko się zaczyna”. Jedna z naszych uczestniczek – Alicja Serwach zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!