/  2024-2025   /  19. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła

19. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła

29 września 2024r., podczas 19. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły na płońskim rynku. Dyrekcja, uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w odnowieniu umowy partnerskiej między Miastem Płońsk, francuskim Crepy, niemieckim Zell i belgijskim Antoing. Podczas uroczystości zaprezentowano najnowszą publikację na temat historii naszego miasta „Płońsk i region płoński w średniowieczu” autorstwa dr Kazimierza Pacuskiego oraz odsłonięto tablicę z nazwiskami włodarzy Płońska od XIX wieku do współczesności. Odbył się również koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia” połączony z pokazem tanecznym Mażoretki MCK Diament Płońsk.

Podczas Dni Patrona Miasta Płońska odbyło się wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Płońsk pod skrzydłami – Michał Archanioł naszym patronem”.

Brawa dla Zuzanny Chaberskiej z kl. 5B, która zajęła 2 miejsce w kat. klas 5-8!

Wyłoniono również zwycięzców ogłoszonej przez Starostwo akcji turystycznej „W(koło) powiatu płońskiego”. Drugą nagrodę zdobył Przemek Sabalski z klasy 5b. Gratulujemy!

Dnia Patrona swoim występem uświetnił chór szkolny wykonując piosenki „Anioł Stróż” i „Rycerz Światła”.