Warning: PHP Startup: Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3
I semestr 2018/2019 – SP3 Płońsk
Image Alt

I semestr 2018/2019

  /  I semestr 2018/2019

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 psycholog szkolny prowadził pogadanki z uczniami na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Ponadto prowadzone były lekcje warsztatowe o tematyce stresu oraz sposobów radzenia sobie z nim, agresji oraz rozpoznawania emocji. Zajęcia terapeutyczne prowadzone przez psychologa uzależnione były od indywidualnych potrzeb dziecka.
Ćwiczenia obejmowały :
-trening postaw społecznych,
-rozpoznawanie emocji swoich i innych osób,
-ćwiczeń zwiększających koncentrację,
-trening pamięci,
-budowanie pozytywnego obrazu siebie.
Ponadto psycholog prowadził lekcje warsztatowe w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „ Szkoła dobrego wychowania” w klasach : 4C, 5B i 6B, jak również lekcje profilaktyczne zapobiegające agresji w ramach akcji „Bądź kumplem, nie dokuczaj” w klasach: 6A, 6C i 5A.
W drugim semestrze kontynuowane będą wyżej wymienione zajęcia w innych klasach.