/  Biblioteka

Ze zbiorów biblioteki korzystają uczniowie klas I – VIII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.  Wypożyczanie książek odbywa się codziennie od godz. 800 do 1530. Oprócz lektur obowiązkowych i uzupełniających w naszej bibliotece znajdują się również pozycje książkowe z literatury pięknej, fantastyczno–naukowej oraz popularno–naukowej. Ponadto posiadamy księgozbiór podręczny, który stanowią: encyklopedie różnotematyczne, słowniki, filmy, płyty CD, książki metodyczne dla nauczycieli, fachowe czasopisma, podręczniki szkolne, programy multimedialne. W bibliotece znajdują się także programy nauczania i materiały nauczycieli w ramach „banku pomysłów”.

Przy bibliotece działa centrum multimedialne, z którego korzystają uczniowie i nauczyciele.

Od wielu lat biblioteka szkolna ściśle współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Płońsku. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w spotkaniach z autorami książek, konkursach czytelniczych i imprezach organizowanych przez MBP.

W celu podniesienia poziomu czytelnictwa i większego zainteresowania książką, biblioteka w każdym roku organizuje szkolne konkursy czytelnicze pt. „Znamy nasze lektury”.

Każdego roku uzupełniany jest księgozbiór biblioteczny o atrakcyjne nowości czytelnicze.

Zapewniamy naszym czytelnikom bogaty księgozbiór oraz miłą atmosferę w estetycznych pomieszczeniach biblioteki.