/  2014-2015   /  Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie

Dnia 4 marca 2015r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”  i realizowanej innowacji pedagogicznej „Modyfikacja stylu życia – modelowanie zachowań” odbyły się dla uczniów klas 0 – III zajęcia praktyczne promujące jedzenie owoców i warzyw oraz picie soków. Miały one charakter szkolnych zajęć edukacyjnych. Przedstawiciele z firmy „SEBEX” w Ciechanowie   opowiedzieli dzieciom o tym, jak witaminy wpływają na zdrowie i w jakich produktach można je znaleźć, co jest dla organizmu zdrowe, a czego dzieci nie powinny jeść lub przyjmować w małych ilościach. Uczniowie dowiedzieli  się  również  jak prawidłowo spożywać owoce. Owoc jest najważniejszym pokarmem, który możemy wprowadzić do organizmu ludzkiego. Jest on jedynym składnikiem, do którego organizm ludzki jest biologicznie przystosowany. Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na uzupełnienie witamin, minerałów i enzymów, a także zlikwidowanie szkód spowodowanych przez złe nawyki żywieniowe jest picie soków ze świeżych owoców i warzyw. Aby się o tym przekonać dzieci piły soki, osobiście wyciskane podczas zajęć. Były one zdrowe, świeże bez domieszki cukru i wody. Takie, jakie powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie. Soki bardzo smakowały dzieciom. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i opowiadali o nawykach żywieniowych. Wspólnie dochodziły do wniosków, co należy jak najszybciej zmienić w swoim odżywianiu, jakie produkty eliminować, a których ilość zwiększyć. Tym bardziej, że „wiosna za  pasem”, wokoło pełno wirusów, a nasz organizm jest troszeczkę zmęczony tłustą, zimową dietą. Czas na warzywa i owoce!