/  2020/2021   /  Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

,,Przeszłość jest zamknięta w miejscach, przedmiotach, a gdy znajdziemy się tam, gdy je odnajdziemy – oswobodzone wspomnienia zwyciężają czas i wracają, aby żyć z nami”. Słowa pisarza Marcela Prousta doskonale oddają sens i nastrój uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniów klas siódmych i ósmych. Ci najstarsi ostatni już raz spotkali się w dniu dzisiejszym w takim składzie.
Ten moment skłonił nas wszystkich do odbycia podróży w czasie, dokonania retrospekcji i konfrontacji marzeń z rzeczywistością.
Odśpiewane wspólnie hymn Polski i znany wszystkim hymn szkoły wybrzmiały o 10.30 głośniej niż zwykle. Zgromadzeni przy Dębie Katyńskim uczestnicy uroczystości, wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, Teodozji Gorlewskiej, która w kilku ciepłych słowach podsumowała ten rok szkolny, nie zapominając o widocznych efektach pracy uczniów i nauki w szkole w tak trudnym dla nas wszystkim czasie. Nie zabrakło również refleksji i konstruktywnych zdań od Pana Burmistrza, Andrzeja Pietrasika oraz Przedstawiciela Rady Rodziców Pani Katarzyny Kamińskiej. Pamiętając o tym, że ,,Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie mamy” nie zapomnieliśmy również o tych, którzy szczególnie zapiszą się na kartach historii szkoły. Ich nazwiska bowiem wybrzmiały przy wręczaniu nagród za szczególne osiągnięcia w nauce, zachowaniu oraz w sporcie. Ci najlepsi z najlepszych złożyli podpisy w Złotej Księdze. Niezwykle ważnym momentem tej uroczystości było wciągnięcie na maszt biało- czerwonej flagi na cześć naszych absolwentów oraz przekazanie Sztandaru Szkoły przez tych, którzy opuszczają już szkolne mury, godnym następcom – uczniom klas siódmych. Nie zabrakło również akcentu artystycznego, Matylda i Krzysztof z klasy 8a „zafundowali” uczestnikom prawdziwą muzyczną ucztę. Alan i Ula natomiast w imieniu wszystkich tegorocznych absolwentów podziękowali i pożegnali Dyrekcję, Szanownych Gości, Nauczycieli i młodszych kolegów.
Wcześniej, o godzinie 9.00, ze szkołą na czas wakacji pożegnali się uczniowie klas 0 – VI. Oficjalna uroczystość odbyła się na boisku „Orlik”. Wśród zaproszonych gości byli Przewodniczący Rady Rodziców Pan Piotr Koper oraz Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pani Krystyna Marszał – Jankowska. Następnie wychowawcy wręczyli świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców. Wszyscy w doskonałych nastrojach opuścili szkolne mury, udając się na zasłużony wypoczynek.
Ósmoklasistom życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów, a wszystkim uczniom udanych wakacji.