/  2019-2020   /  Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo,Nauczyciele, Rodzice,Pracownicy Szkoły, Kochani Uczniowie!

Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020, który był naznaczony epidemią i spowodował zmianę sposobu funkcjonowania placówek oświatowych w Polsce, i w naszej szkole. Zgodnie z postanowieniami MEN – 25 marca rozpoczęło się kształcenie na odległość, co stanowiło niemałe wyzwanie dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Ale poradziliśmy sobie, chociaż nie zawsze było łatwo.
Promocja prawie wszystkich dzieci do wyższej klasy, dobre wyniki w nauce, nagrody i wyróżnienia świadczą o Waszej determinacji, pracowitości i możliwościach w zdobywaniu wiedzy.
Nasz wielki pisarz Bolesław Prus powiedział: „Praca i wysiłek dają okazję odnalezienia samego siebie”.
Gratuluję Uczniom wszystkich klas, którzy odnieśli sukces, bo średnia ocen w tym roku jest wysoka – powyżej 4,0. Oby takie wyniki powtórzyły się w kolejnych latach. Gratuluję Laureatom i Finalistom konkursów, Uczniom wyróżnionym w nauce, sporcie i tym, którzy wczoraj dokonali wpisu do Złotej Księgi. Życzę równie wysokich osiągnięć w dalszej edukacji.
Drodzy Ósmoklasiści, cieszymy się, że z powodzeniem dotarliście do mety pierwszego etapu szkolnej edukacji. Tego najważniejszego, najdłuższego, dającego podwaliny do dalszej nauki. I to daje nam wszystkim nadzieję, że poradzicie sobie w dalszym kształceniu, że obrana przez Was droga jest słuszna, a nowe wyzwania okażą się dla Was pomyślne i satysfakcjonujące.
Tego Wam życzę serdecznie moi Drodzy Uczniowie, już od dziś absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.
Mam głęboką nadzieję, że myślą będziecie wracać do swojej pierwszej szkoły. Bo jak powiedział pisarz Oscar Wilde: „Pamięć to pamiętnik, który stale nosimy ze sobą”.
Pamiętajcie, wszystko w życiu ma swój czas i miejsce. Tego nie możemy zmienić, więc musicie iść ku przyszłości. Zapamiętajcie również to, że odważni i zdeterminowani odnoszą sukcesy. Myślę, że nie zabraknie Wam tych cech, by podjąć kolejne wyzwania, jakie niesie szkolne życie. Realizujcie śmiałe marzenia i zmieniajcie świat, by był bardziej przyjazny dla wszystkich.
Powodzenia!
Szanowni Pedagodzy- dziękuję Państwu za troskę i opiekę nad wychowankami, za okazane wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu trudnych dla nich problemów, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość zwłaszcza w kształceniu na odległość.A przede wszystkim za wiedzę, którą przekazaliście.
Słowa podziękowania pragnę skierować do Organu Prowadzącego.
Dziękuję za podejmowanie efektywnych działań wspierających rozwój szkoły, jej edukacyjne i wychowawcze cele. Dziękuję za ścisłą współpracę w czasie trwającej pandemii i podejmowanie właściwych decyzji ułatwiających pracę placówki w trudnym okresie.
Bardzo dziękuję Ks. Proboszczowi z naszej szkolnej Parafii pw. Św. Ojca Pio za duchowe wsparcie, dobre rady, szczerość i życzliwość, a Ks. Adamowi, którego niestety z żalem wkrótce pożegnamy, za uczynność, ciekawe lekcje katechezy i sympatię do nas.
Szanowni Rodzice,
Dziękuję Państwu za pracę i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły i dzieci. Bez pomocy i wsparcia Państwa nasze sukcesy byłyby trudniejsze do osiągnięcia. Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców na czele z Panem Przewodniczącym oraz Zarządem za konstruktywną współpracę w tym roku szkolnym. Dziękuję Państwu za ufundowanie nagród książkowych, dyplomów, statuetek sportowych dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz sporcie.Dziękuję także za wspieranie swoich dzieci i pomoc im w tym niełatwym czasie, zdalnego nauczania. Dziękuję również Przyjaciołom i Partnerom szkoły za współpracę i zaangażowanie w liczne przedsięwzięcia szkolne. Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku- wieloletniemu sponsorowi Konkursów Ortograficznych organizowanych przez szkołę, dziękuję za przekazanie pamiątkowych upominków dla Ósmoklasistów.
Kończąc, życzę Wszystkim Państwu, by wakacje były czasem wspaniałego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń i słonecznej pogody. Drogie Dzieci, bądźcie czujne i rozważne na szlakach wakacyjnych wędrówek. Przestrzegajcie wytycznych dotyczących trwającej epidemii, bo od tego zależy Wasz bezpieczny powrót po wakacjach do szkoły.
Do zobaczenia już we wrześniu!
Teodozja Gorlewska – dyrektor szkoły