/  Aktualności   /  2018-2019   /  XVIII Tydzień Czytania Dzieciom w SP3 rozpoczęty!

XVIII Tydzień Czytania Dzieciom w SP3 rozpoczęty!

Ogólnopolska kampania Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem kulturalnym w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Zapraszamy wtedy wielu znanych Płońszczan, którzy czytają na głos utwory dla dzieci i młodzieży, aby zachęcić uczniów do czytania. Każdego roku zmienia się hasło przewodnie kampanii. W tym roku XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło Tygodnia nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  Podczas Poranka czytelniczego zorganizowanego w szkole po raz trzeci, uczniowie poznali znanych sportowców z naszego miasta, którzy osiągnęli sukcesy, nawet o zasięgu międzynarodowym. Wśród zaproszonych gości byli: pan Mariusz Pospieszyński- instruktor tańca i prowadzący Sportowy Klub Tańca Towarzyskiego „START”,  pani Janina Pokwicka- zdobywczyni pucharów w nordic walking, Paweł Brzeszkiewicz – strażak trenujący tenis stołowy- uczestnik Mistrzostw Województwa Mazowieckiego strażaków w Nadarzynie i w turniejach deblowych oraz starszy sierżant pani Patrycja Mariańska, która uprawia lekkoatletykę i wzięła udział w maratonie. W akcję Cała Polska czyta dzieciom zaangażowani są również rodzice. W tym roku czytali dla uczniów: pani Monika Mosiądz – mama Jakuba z kl. 4c, instruktor ruchowy ze specjalnością fitness, fizjoterapeuta oraz pan Michał Jaszczur -tata Ali z kl. 4b, aktualny mistrz Polski lekarzy w biegu na 200 metrów i zdobywca wielu medali, powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata masters. Gościem specjalnym był pan Marek Dzięgielewski- utytułowany zawodnik płońskiego Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego, zdobywca wielu medali w zawodach międzynarodowych, lekkoatleta i maratończyk, uhonorowany płońskim wyróżnieniem Super Wieża. Miłym gestem ze strony pana Marka było podarowanie szkole, na ręce pani dyrektor Teodozji Gorlewskiej złotego medalu z mistrzostw świata. Na nasze zaproszenie odpowiedziała także pani Teresa Kozera, zastępca burmistrza Płońska.

W Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom czyta cała społeczność szkolna. Czytanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska. Reprezentantem uczniów był Tomasz Kicek- uczeń klasy 5s – mistrz rejonu w sztafetowych biegach przełajowych, mistrz rejonu w indywidualnych biegach przełajowych, 5. zawodnik mistrzostw Polski w biegach ulicznych, medalista rejonu w trójboju lekkoatletycznym, wicemistrz rejonu w pływaniu.

Uczniowie wysłuchali wierszy o tematyce sportowej autorstwa Edyty Pawlak i Doroty Gelner, opowiadania Grzegorza Kasdepke „Biec jak na skrzydłach” i fragmentu książki Ethana Mor

ddena „Ćwicz razem z Kubusiem Puchatkiem”. Poranek czytelniczy uświetnili pokazem tanecznym uczniowie naszej szkoły trenujący w klubie „Start”-Karol Zygiel i Julia Pańkowska z kl.1a. oraz dziewczynki z klasy 1b i 2c . Dużo emocji wzbudził pokaz taekwondo w wykonaniu ucznia kl. 7b Jakuba Jędrzejewskiego i absolwentki naszej szkoły Dagmary Jędrzejewskiej. Kuba zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii układy formalne 1 cup Junior Młodszy. Przed nim w przyszłym roku egzamin na czarny pas. Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów laureatom Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas drugich i piątych.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała gościom za przyjęcie zaproszenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy.