/  2014-2015   /  XV Finał Konkursu Bóg- Honor- Ojczyzna

XV Finał Konkursu Bóg- Honor- Ojczyzna

14 czerwca  2015 roku w  Kościele Św. M. M. Kolbe  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku wraz z nauczycielami uczestniczyli w XV Finale  Konkursu „Bóg- Honor- Ojczyzna” w Dziejach Kultury Narodowej AD 2015, który zorganizowany został przez Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Polskie drogi do wolności 1939 – 1989”. Jego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych, rozbudzanie zainteresowań literackich, plastycznych i muzycznych dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objął  Burmistrz Miasta Płońsk. Eliminacje konkursowe zostały przeprowadzone w dniu 9 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 1 podczas „Pikniku z Jedynką”. Wówczas wyłonieni zostali zwycięzcy w czterech kategoriach: recytatorskiej, inscenizacji teatralnych, pieśni patriotyczno-religijnej oraz plastycznej. W czasie uroczystego podsumowania wręczono im dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Laureaci zaprezentowali się również przed licznie zgromadzoną publicznością.

Inscenizacje teatralne

III miejsce  – Inscenizacja „Mali powstańcy” grupa teatralna z klasy VI c w składzie: Weronika Sadowska, Dagmara Jędrzejewska, Karol Tomaszewski,  Jakub Sosiński, Jakub Goszczyński, Karolina Kostun i Marta Dublas.

Recytacje – szkoły podstawowe:

I miejsce ex aequo zajęły  Anna  Gierkowska z kl. VI b – „Żeby Polska była Polską”Jana Pietrzaka i Nicole Akpang z kl. VI c –  montaż tekstów Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Herberta.

Pieśń patriotyczno – religijna Chór

I miejsce – chór  szkolny – piosenka „Błogosław duszo moja Pana”

Zespół

II miejsce – Zespół wokalny Gabriela Zielińska z kl. VIa i Weronika Sadowska z kl.VI c – „Dokąd idziesz Polsko?”

Soliści szkoły podstawowe

II miejsce – Winczewska Kinga  kl. VI a –„Błogosławię Cię”

Plastyczny szkoły podstawowe

Wyróżnienie – Koper Natalia z kl. VI a