Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2022-2023   /  XIV Europejski Tydzień Sportu

XIV Europejski Tydzień Sportu

W dniach od 13 do 19  września 2022r. odbyła się XXVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana
w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W wydarzenie aktywnie brali udział uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły.

Pierwszego dnia sportowych zmagań uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w marszu nordic walking. Licznie zgromadzeni uczestnicy ćwiczyli na miejskim stadionie. \

Drugiego dnia, 14 września liczna grupa uczniów ćwiczyła w rytm muzyki na świeżym powietrzu. Zumba Kids to połączenie fitnessu, tańca i dobrej zabawy.

Po marszu nordic walking i maratonie zumby nadszedł czas na rajd rowerowy. W towarzystwie pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej oraz asyście Komendanta  płońskiej Straży Miejskiej Pana Bogdana Lewandowskiego pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów pokonała 15 kilometrową trasę. Rowerzyści  odwiedzili ratusz gdzie spotkali Burmistrza Miasta Płońsk Pana Andrzeja Pietrasika.

Podczas środowego meczu piłki nożnej  rozegranego między drużynami Urzędu Miejskiego w Płońsku i Policji nie zabrakło akcentów związanych z SP3. Cheerleaderki  wystąpiły w przerwie meczu. Ich energia i entuzjazm były imponujące.

W piątek, 16 września uczniowie mogli się przekonać, że piłka może być świetnym rekwizytem ćwiczeń. „Piki w akcji” to hasło przewodnie tego dnia. Okazało się, że nie trzeba mieć drużyny ani profesjonalnego boiska, by bawić się piłką.

Ostatni dnia tygodnia sportu, uczniowi płońskiej „Trójki” uczestniczyli w teście beep i teści Coopera. Próby wytrzymałościowe zweryfikowały, kto ma świetną formę, a kto musi jeszcze poćwiczyć.

W trakcie tygodnia sportu odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym starty w zawodach. Uczniowie zdobyli zdobyli  medale na Mistrzostwach Płońska w Lekkiej Atletyce.    Wydarzenia zostały zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, do którego przystąpiła Gmina Miasto Płońsk. W aktywnościach sportowych oprócz uczniów brali czynny udział również  nauczyciele z panią Dyrektor Teodozją Gorlewską na czele.
Sport to najlepsza profilaktyka, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną. „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” – Wojciech Oczko.

Skip to content