Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2020/2021   /  Wyniki Miejskiego Konkursu Ortograficznego klas III i VII “Mistrz Ortografii 2021”

Wyniki Miejskiego Konkursu Ortograficznego klas III i VII “Mistrz Ortografii 2021”

7 maja odbył się w naszej szkole Miejski Konkurs Ortograficzny klas III i VII „Mistrz Ortografii 2021” o zasięgu powiatowym i polonijnym. W tym roku, ze względu na pandemię, zmagania uczniów przeniosły się w przestrzeń online. I tak w I etapie konkursu wzięło udział 184 uczniów. W II etapie turnieju młodzież zmagała się z dyktandem pt. „W krzywym zwierciadle pandemii”, zaś trzecioklasiści pisali tekst pt. „Wspomnienie”. W kategorii klas trzecich wzięło udział 12 szkół, 15 szkół w kategorii klas siódmych oraz dwie placówki polonijne z Dublina i Wilna. Komisja konkursowa rozpatrywała prace w dwóch obszarach: szkoły podstawowe z powiatu płońskiego oraz szkoły polonijne. Jest nam niezwykle miło ogłosić oficjalne wyniki.
Wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesów!!!
Zapraszamy do kolejnych zmagań już za rok!!!
Skip to content