/  2014-2015   /  Wycieczka do Pułktuska

Wycieczka do Pułktuska

Dnia 17 listopada 2014 r. klasa IV d była na wycieczce w Pułtusku. Odwiedziliśmy Dom Polonii, znajdujący się w Hotelu Zamku Pułtusk, gdzie pod kierunkiem zamkowej Mistrzyni Kuchni i Kelnerstwa, mogliśmy dowiedzieć się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. „Gawęda o zachowaniu się przy stole” to ciekawa lekcja zasad savoir-vivre’u, zachowania się w sytuacjach, gdy zapraszamy gości lub sami jesteśmy zapraszani, oraz sztuki jedzenia. Uwieńczeniem wykładu, a zarazem praktyczną częścią szkolenia był przygotowany specjalnie dla nas obiad, przy którym uczniowie mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności. Opanowanie tych zasad pozwoli uczestnikom wycieczki w przyszłości swobodnie rozkoszować się przyjemnościami stołu i urokiem zgromadzonego przy nim towarzystwa.