/  2014-2015   /  Wycieczka do Lidzbarka Welskiego

Wycieczka do Lidzbarka Welskiego

W dniach 4-6 maja 2015 r. klasy: 4c, 5b i 5d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Lidzbarka Welskiego. Na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji w ośrodku wypoczynkowym „Pod Lipami”. Już pierwszego dnia wycieczki uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach rekreacyjno-sportowych, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów z ośrodka. Uczniowie jeździli quadami i segwayem, oraz wspinali się na ściance wspinaczkowej. Wieczorem odbyła się dyskoteka powitalna oraz mecz piłki nożnej. Drugi dzień wycieczki był dniem spędzonym bardzo aktywnie. Po śniadaniu uczniowie wzięli udział w bloku zajęciowym, który zawierał m.in. gry i zabawy integrujące, zorbing oraz paintball. Po obiedzie przyszedł czas na grę w mega jengę, turnieje sumo (w specjalnych strojach), mecz dużych piłkarzyków, a także strzelanie z łuku i pistoletu do tarczy. Wieczorem dzieci podzieliły się na grupy i, w zależności od preferencji, oglądały film w sali multimedialnej, grały w tenisa oraz bawiły się na placu zabaw i na trampolinie. Trzeci dzień był nie mniej ciekawy. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili dwa muzea. Byli w Warmińsko-Mazurskim Muzeum Pożarnictwa w Lidzbarku Welskim, gdzie przewodnik opowiedział o tym jak dawniej wyglądały akcje strażaków i pokazał zabytkowe urządzenia używane do gaszenia pożarów. Następnie dzieci udały się do Muzeum Przyrody w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu, gdzie wzięły udział w lekcji przyrody „Budki lęgowe ptaków” oraz obejrzały kilka ciekawych ekspozycji, zobaczyli m.in. jak wygląda wiele gatunków dzikich zwierząt. Następnie uczniowie przeszli do Muzeum Etnograficznego im. Edwarda Klemensa, które mieści się w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego. W tym miejscu zobaczyli wiele różnych zabytkowych i nieużywanych już przedmiotów, w tym m.in. stare żelazka na duszę i węgiel, maglownice, narzędzia rolnicze, wyposażenie dawnej sali szkolnej, liczne dokumenty, pieniądze. Na zakończenie wycieczki na polanie obok muzeum zorganizowano ognisko. Po trzech dniach pełnych wrażeń uczniowie wrócili do domu.