Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2021/2022   /  Wizytacja Duszpasterska 2021!

Wizytacja Duszpasterska 2021!

Dnia 4 października 2021 roku w ramach wizytacji kanonicznej Parafii p/w św. Ojca Pio w Płońsku naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Piotr Libera w towarzystwie ks. sekretarza Jarosława Mokrzanowskiego, ks. dziekana Janusza Rumińskiego i ks. proboszcza Tomasza Markowicza.
Oficjalnego powitania dokonała Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska wraz z delegacją uczniów. Następnie nasi dostojni goście przeszli do sali gimnastycznej na spotkanie z przedstawicielami uczniów oraz nauczycielami. Pani Dyrektor powitała serdecznie gości w imieniu uczniów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców. Zwróciła uwagę na wsparcie, jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła oraz jak ważna jest współpraca między tymi podmiotami. Następnie w wykonaniu dzieci zaprezentowany został program słowno-muzyczny pt. „Naśladuj świętych”. Głównym przesłaniem, jakie płynęło z treści występu, było ukazanie wspaniałych świętych, których warto naśladować. Ksiądz Biskup Piotr Libera, podziękował uczniom i nauczycielom za trud, poświęcenie, zaangażowanie oraz wyraził uznanie dla talentów uczniowskich. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania Pani Dyrektor wręczyła księdzu Biskupowi publikację „Pokolenia tworzą historię”, która została wydana na 75-lecie szkoły. Spotkanie zakończyło się udzieleniem zebranym Błogosławieństwa Bożego i pamiątkowym wpisem Księdza Biskupa. Ostatnim punktem spotkania była rozmowa Jego Ekscelencji z nauczycielami szkoły.
Tak piękna i wzruszająca wizyta wnosząca wiele ciepła do naszego codziennego życia na długo pozostanie w naszej pamięci.
Skip to content