/  2005-2006   /  Wizyta przedstawicieli Związku Miast Polskich

Wizyta przedstawicieli Związku Miast Polskich

Dnia 2 grudnia 2005 roku gościliśmy w naszej szkole delegację przedstawicieli Związku Miast Polskich. W związku z tym uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przygotowali uroczystą akademię pod hasłem „ Piękna nasza Polska cała …”.

Oprócz przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych swoją obecnością zaszczycili nas także pani burmistrz miasta Płońsk Teresa Kozera i pan burmistrz Andrzej Pietrasik.

Akademię rozpoczęła swoim wystąpieniem pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która w kilku zdaniach opowiedziała gościom o naszej szkole.

Następnie jedna z uczennic przywitała samorządowców, po czym zabrzmiał hymn naszego miasta.

W związku z tym, iż goście reprezentowali różne miejsca kraju, program artystyczny, który zaprezentowaliśmy był swoistą wycieczką po naszej ojczystej ziemi. Usłyszeliśmy m.in. wiersz jednego z płońskich pisarzy Igora Kantorowskiego, piosenkę „Nadwiślański kraj”, kilka słów o Warszawie.

Nasi goście mogli podziwiać także przepięknie wykonane, przez najmłodszych uczniów, tańce tj. krakowiaka, walca, tango, cza –czę oraz poloneza zaprezentowanego przez uczniów i uczennice z klas V – tych i VI – tych.

Część artystyczna zakończyła się wystąpieniem jednego z przedstawicieli Związku Miast Polskich – pana burmistrza jednego z miast na Pomorzu, który podziękował nam za pięknie przygotowany występ i gwarą kaszubską zaprosił w swoje regiony.

Nasi goście obejrzeli również salę, w której pracują uczniowie klasy integracyjnej i wpisali się do księgi pamiątkowej.