/  2009-2010   /  Wizyta klasy Ib i Id w sądzie

Wizyta klasy Ib i Id w sądzie

Dnia 8 marca 2010 roku klasy Ib i Id były na wycieczce w nowym budynku Sądu Rejonowego. Ciekawą lekcję poprowadziła pani Sędzia Iwona Kaniewska. W interesujący i przystępny sposób przybliżyła dzieciom trudne pojęcia, takie jak: rozprawa sądowa, adwokat, prokurator, sędzia, protokolant, świadek. Dzieci mogły przemierzyć togę i łańcuch z orłem. Dowiedziały się, jakie kolory wypustek przy togach mają  pracownicy wymiaru sprawiedliwości i gdzie zajmują miejsca na sali rozpraw. Wcieliły się w role sędziego, prokuratora, obrońcy, oskarżonego, świadka i zainscenizowały krótką rozprawę sądową. Przypomniały sobie także swoje prawa i obowiązki. Uczniowie zobaczyli przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci, w którym znajdowało się lustro weneckie. Wycieczka dostarczyła pierwszakom nowych wiadomości i wielu wrażeń. Na pewno długo pozostanie w ich pamięci.