/  2021/2022   /  Uroczystości odpustowe w szkolnej parafii Świętego Ojca Pio

Uroczystości odpustowe w szkolnej parafii Świętego Ojca Pio

Tegoroczny Odpust i Dożynki w szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio odbyły się 19 września 2021 roku. W tym wyjątkowym dniu, liczna społeczność naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Teodozją Gorlewską, Wicedyrektor Panią Ewą Kiragą, przedstawicielem Rady Rodziców Panią Martą Golacik, uczniami, nauczycielami i niezastąpionymi rodzicami wzięła udział w wielkim świętowaniu. Centralnym punktem Odpustu i Dożynek Parafialnych była Uroczysta Msza Święta dziękczynna, podczas której delegacja naszej szkoły szła w procesji z darami niosąc wydaną niedawno publikację na 75 – lecie „Trójki”. Uroczystości odpustowo – dożynkowe obok charakteru religijnego, obfitowały w liczne atrakcje: delegacje z wieńcami, wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, obrzęd dożynkowy, dzielenie chlebem, wspólne gotowanie gęsiny, stoiska, licytacje fantów, animacja wodzireja.

Bardzo ważnym elementem tej radosnej uroczystości było wsparcie pięknego dzieła budowy nowego Kościoła. Nasza społeczność szkolna wsparła to piękne dzieło stoiskiem z ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli pod hasłem: „Ale ciacho z SP3”. Koszt ze sprzedaży w całości przeznaczyliśmy na nowy Dom dla Boga. Cieszymy się, że przyłożyliśmy kolejną cegiełkę.