Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2022-2023   /  Uroczystości odpustowe w szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio

Uroczystości odpustowe w szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio

Tegoroczny Odpust i Dożynki w szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio odbyły się 18 września 2022 roku. W tym wyjątkowym dniu liczna społeczność naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Teodozją Gorlewską, Wicedyrektor Panią Katarzyną Uniewską, nauczycielami i niezastąpionymi rodzicami wzięła udział w wielkim świętowaniu. Centralnym punktem Odpustu i Dożynek Parafialnych była Uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Dziekana Janusza Rumińskiego. Wśród licznie zaproszonych gości była również delegacja z naszej szkoły i Urzędu Miasta, która na czele z Panią Dyrektor Teodozją Gorlewską oraz Panią Wiceburmistrz Teresą Kozerą w asyście uczennic z klasy 7a wniosła wieniec dożynkowy, symbol dziękczynienia za urodzaj, chleb codzienny i wszystkie dary otrzymane z ręki Boga. Uroczystości odpustowo – dożynkowe obok charakteru religijnego, obfitowały w liczne atrakcje: konkursy, licytacje, biesiada, radosna zabawa.
Bardzo ważnym elementem tej radosnej uroczystości było wsparcie pięknego dzieła – budowy nowego Kościoła. Nasza społeczność szkolna wsparła to piękne dzieło stoiskiem z ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli pod hasłem: „Ale ciacho z SP3”. Koszt ze sprzedaży w całości przeznaczyliśmy na nowy Dom dla Boga. Cieszymy się, że przyłożyliśmy kolejną już piątą cegiełkę. Razem możemy więcej. Za serce, pracę i dobrą wolę gorąco podziękował nam proboszcz naszej szkolnej parafii Ksiądz Tomasz Markowicz.
Skip to content