/  2015-2016   /  Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

„I popłyną nam dni, z wakacjami na ty, chociaż będzie nam siebie brak” takie hasło przyświecało 24 czerwca 2016 roku uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku. Dokładnie o godz. 9.00 wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która w swoim przemówieniu podziękowała za cały rok wytężonej pracy. Wśród zaproszonych gości obecni byli: pan Henryk Zienkiewicz Przewodniczący Rady Miasta oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Jacek Przybylski .Po ceremonii wprowadzenia sztandaru wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy oraz hymn szkoły. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce wpisali się do Złotej Księgi, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wręczono również nagrody książkowe i nagrody Dyrektora Szkoły uczniom klas VI. Zaprezentowali się także Ci , którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i sporcie. Na wyróżnienie zasłużyli również laureaci i finaliści Konkursu „ Losy żołnierza i oręża polskiego” oraz finalistka Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna. Usłyszeliśmy utwór muzyczny w wykonaniu szóstoklasistek Martyny Stankowskiej i Oliwii Koper, zdobywczyń pierwszego miejsca w Powiatowym Konkursie „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Obejrzeliśmy niezwykły pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par z klubu „ Start” oraz porywające do tańca „Bajlando”, które zatańczyły dziewczęta z zespołu „ Gracja”. Widownię zachwycił też „ Krakowiaczek” – utwór wykonany przez uczniów klasy III d na bum bum rurkach. Wzruszającym momentem było pożegnanie absolwentów. Szóstoklasiści podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Ogromną niespodzianką dla opuszczających nasze szkolne mury uczniów była piosenka wykonana przez młodsze koleżanki i kolegów do melodii „Przez twe oczy zielone”. Tekst ułożony specjalnie z tej okazji to swoiste podsumowanie sześciu lat, które spędzili w szkole kolejni już absolwenci. Ważna jest przyszłość i te chwile, na które czekamy, nieraz z niecierpliwością i utęsknieniem. Lecz niemniej ważne są wspomnienia, zwłaszcza z dzieciństwa, zwłaszcza te dobre i te zabawne. Rok szkolny 2015/2016 dla uczniów to już przeszłość, to już historia, dlatego warto utrwalić w pamięci niektóre momenty. Czasem zerknąć na fotkę, która wyraża nasze emocje, nasze przeżycia i nas samych. Także w tym ostatnim dniu przed wakacjami, kiedy całej braci szkolnej i jej otoczeniu towarzyszą piękne słowa, życzenia, gratulacje, podziękowania dla przyjaciół szkoły oraz rodziców.
I radość, że to już wakacje.