/  2019-2020   /  Uroczyście ślubujemy… Za trud, wiedzę i serce dziękujemy!

Uroczyście ślubujemy… Za trud, wiedzę i serce dziękujemy!

Dzisiejszy październikowy dzień na długo pozostanie w pamięci Pierwszaków. Uroczyście dołączyli oni do grona naszej szkolnej rodziny, składając ślubowanie. Gromkim „Ślubujemy!” obiecali dbać o dobre imię szkoły i klasy, przyrzekali uczyć się pilnie, a swoją pracą i zachowaniem sprawiać wszystkim wiele radości.

W tej uroczystej chwili towarzyszyli im dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: p. Andrzej Pietrasik Burmistrz Miasta Płońsk, p. Piotr Koper Przewodniczący Rady Rodziców, ksiądz Tomasz Markowicz Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio.,p. Dariusz Konofalski Prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku. Pani Dyrektor, Teodozja Gorlewska, powitała serdecznie wszystkich gości, jak również skorzystała z sytuacji i z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzyła wszystkim nauczycielom zdrowia, samych sukcesów, wdzięczności uczniów, uśmiechu, odkrywania piękna wykonywanego zawodu. Skierowała także do pedagogów słowa Janusza Korczaka : „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Nasze maluchy z zachwytem patrzyły na duży, drewniany ołówek, którym niczym rycerze, zostały pasowane na prawdziwych uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na ich twarzach, gdy usłyszały słowa : „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku”. Bohaterowie dzisiejszego ślubowania otrzymali również drobne upominki: swój pierwszy poważny dokument tożsamości- legitymację szkolną, ufundowane przez Radę Rodziców książki i dyplomy oraz kamizelki odblaskowe z logiem szkoły zakupione przez Bank Spółdzielczy w Płońsku.

Uśmiechnięte Pierwszaki wzięły także udział w krótkim spektaklu słowno-muzycznym, do którego zaprosili ich starsi koledzy, podczas którego musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Tym samym zdały pierwszy, jakże trudny, egzamin na ucznia. Od razu widać, że taniec i śpiew to ich żywioł, co dane nam będzie zapewne oglądać podczas kolejnych etapów ich nauki w tej szkole.

Ze wszystkimi uczniami, zarówno tymi, którzy dzisiaj ślubowali, jak i tymi, którzy już dawno o tym zapomnieli, w świat wartości wkracza nauczyciel. Podobno osoba wyjątkowa, która potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania umiejętności zachęcania do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, a przede wszystkim działania! Tak przynajmniej mówili uczniowie, którzy w pieśni i słowie wyrazili swą wdzięczność tym, z którymi każdy dzień jest inny od pozostałych.

Wydarzenia dzisiejszego dnia i towarzyszące im emocje zapiszą kolejną piękną kartę w historii naszej szkoły.