/  2014-2015   /  Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 oddali hołd ofiarom zbrodni na Piaskach

W dniu 16.01.2015 roku Dyrekcja i uczniowie klas VI  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego  w Płońsku  wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystych obchodach 70. Rocznicy Zbrodni na „Piaskach”. Uroczystości rozpoczęły się o godz.1200 przy pomniku upamiętniającym 78 ofiar  zbrodni z 1945 r.  O tych dramatycznych wydarzeniach   przypomnieli Pani Mirosława Krysiak – Kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta oraz Burmistrz Miasta Płońsk  – Pan Andrzej Pietrasik. Na zakończenie  delegacje kombatantów, władz miasta i powiatu  oraz dzieci i młodzież  płońskich szkół  oddali cześć zmarłym składając w miejscu  zbrodni hitlerowskiej wiązanki kwiatów i zapalając znicze. Płońszczanie,  w blasku promieni słonecznych, ale w atmosferze zadumy i refleksji, oddali hołd zamordowanym  na płońskiej ziemi.