/  2021/2022   /  TOMASZ KICEK – stypendystą w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”

W roku szkolnym 2021/2022 uczeń naszej szkoły – TOMASZ KICEK (klasa 8s) – został stypendystą w ramach projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.
Obrane przez Tomka kierunki to rozwijanie zdolności matematycznych, umiejętności informatycznych (w tym szczególnie w zakresie programowania). O wielu sukcesach ucznia można było przeczytać na stronie Fanpage szkoły na Facebooku.
W ramach programu stypendialnego Tomasz podjął się realizacji projektu „Smog widziany oczyma Pythona. Jak wykorzystać język i oprogramowanie Python do obserwacji warunków środowiskowych, a w szczególności jakości powietrza”.
Projekt edukacyjny wymaga wielu umiejętności oraz integruje wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Tak też było w przypadku projektu „Smog widziany oczyma Pythona”. Połączenie pasji do matematyki z umiejętnościami programistycznymi zdobytymi m.in. dzięki wsparciu programu stypendialnego, zaowocowało stworzeniem prezentacji. Kolega nasz przedstawił przebieg i podsumowanie realizowanego przez niego projektu.