/  2014-2015   /  Szkoła Podstawowa nr 3 w Orszaku Trzech Króli

Szkoła Podstawowa nr 3 w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku pod kierunkiem katechetów i nauczycieli wzięli udział w organizowanym po raz drugi w naszym mieście Orszaku Trzech Króli. Dzieci wcieliły się w postacie biblijne. Uczniowie wyróżniali się również pięknie wykonaną gwiazdą betlejemską  z nazwą szkoły. Ze sztandarami, czerwonymi chorągiewkami  i instrumentami perkusyjnymi w dłoniach oraz koronach na głowach w rozśpiewanym i barwnym  korowodzie płońszczan przemaszerowały ulicami Płońska do żłóbka znajdującego się na rynku. Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku i złożyli dary.  Na zakończenie Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik i dyrektor MCK Elżbieta Wiśniewska podziękowali wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wspaniałego widowiska oraz tak licznie przybyłym mieszkańcom Płońska.