/  Aktualności   /  2018-2019   /  „Szkoła dobrego wychowania”

„Szkoła dobrego wychowania”

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół „Szkoła dobrego wychowania”, do którego przystąpiła nasza szkoła, uczniowie wraz z nauczycielami wykonali jedno z zadań konkursowych. Na lekcja odbyły się pogadanki na temat: „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”, pogadanki na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwych wzorców zachowań, podniesienie kultury osobistej wśród uczniów, kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się, wdrażanie nawyku stosowania zwrotów grzecznościowych, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych, wyposażenie dzieci w wiedzę dotyczącą zasad savoir-vivre. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i pisemne związane z powyższym tematem. Uczniowie z klas II-III oraz IV-VIII wzięli udział w konkursie na temat savoir-vivre’u. Konkurs miał formę pisemną – był to test z dwoma pytaniami otwartymi. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kulturalnego zachowania oraz znajomości zasad dobrego wychowania na co dzień. Spośród wszystkich piszących wyłoniono dwóch laureatów. Są to: Zuzanna Świder z klasy 2 (kl. II-III) i Nina Biernatowicz z klasy 6 (kl. IV-VIII). Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy.